Okmeydanı Sünnet Düğünü

Bizim adetlerimizde doğan çocuk eğer erkek olursa o çocuğa birkaç sorumluluk yüklenmektedir.

Bu sorumluluklardan bazıları şunlardır:

  • Sünnet Olmak
  • Askere Gitmek

Bunların ikisi için de zamanı geldiğinde kutlama yapılmaktadır. İşte biz bu kutlamalardan biri olan sünnet düğünü işini gayet kaliteli bir şekilde sizler için yapmaktayız. Sünnet düğünlerinde birçok işinde uzman kadromuz ile Okmeydanı sünnet düğünü alanında töreni gerçekleştirmekteyiz.

Korona Zamanı Sünnet Düğünü

Bu zor zamanlar geçirdiğimiz şu günlerden insanlar sünnet düğünü işinde bile titizlik istemektedir. Bunun nedeni ise kalabalık olan sünnet düğünün de herhangi bir kişiye bu virüsün bulaşmamasını istememizdir. Bunun için aldığımız önlemler ile sizlere keyifli dakikalar sunarken aynı zaman da sizin sağlığınızı da düşünmekteyiz.

Bu dönemde aldığımız önlemler şunlardır:

  • Sünnet Düğünü Yapılacak Yerin Dezenfektan İşlemi
  • Maske Dağıtılması
  • El Dezenfektanlarının Dağıtılması

Bu işlemler ile kaliteli ve güvenilir bir ortam hazırlamaktayız.

Sünnet Nedir?

Sünnet düğünü erkek çocuklarının tenasül organının kesilmesi işlemidir. İslamiyet’te erkeklerin yerine getirmesi gereken bir yükümlülüktür.

Sünnet Düğünü Malzemeleri

Eğer büyük bir organizasyon düşünüyorsanız doğru adrese geldiniz çünkü biz büyük sünnet düğünleri yapmaktayız. Düğün salonunda insanlar sünnet olan kişiyi net olarak görmesi ve hediyesini takması için salonun en güzel köşesine bir yatak atılır ve çocuk orada yatar.

Bu esnada insanlara yemek servisi yapılmaktadır. Yani siz bu düğün için bir yemek ekibine, garsonlara, bir şarkı türkü söylemesi için müzisyene, ve bir düğün salonunu veya bir meydana ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun yanı sıra küçük süslemeler ile görsel bir şölen yapılmaktadır. Bazen palyaço siparişi veren müşteriler de bulunmaktadır.

Biz bu hizmetlerin hepsini vermekte olup yapmış olduğumuz başarılı işlerden dolayı gurur duymaktayız.

Sünnet Düğünü

Müslümanların yaptığı bu düğünlerde normal düğün havasında kutlamalar yapılır. Çocuklar türbelere götürüldükten sonra özel sünnet kıyafetlerini giydiği an sünnet düğünü salonuna gelmektedir. Misafirlere şerbetli içecekler ve ikramlar edildikten sonra müzisyen şarkı söylemeye başlamaktadır. Bazı ailelerin isteği ile müzisyen yerine ilahi söylemekte olan bir ilahi grubu seslenmektedir.

Gelen misafirler aynı takı merasimi gibi çocuğun yatağına gidip hediyelerini vermektedir. Örf ve adetlerine önem veren Anadolu insanı hala daha sünnet işlerine çok büyük bir önem vermektedir. Bu zor dönemlerde her türlü önlemi alarak sizlere kaliteli ve güvenilir bir ortam oluşturan uzman kadromuz ile sizlere keyifli dakikalar geçirtirken biz de sizinle birlikte anı mutluluğu yaşamaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir